![317374200 580451334083714 3114622258836851706 N 4](https://kedith.gr/wp-content/uploads/2022/12/317374200_580451334083714_3114622258836851706_n-4.jpg)
Το άρθρο ” 2023 Ευρωπαϊκό Έτος Δεξιοτήτων-Με το βλέμμα στραμμένο στο μέλλον” της Προέδρου της ΚΕΔΗΘ, Δρ Δήμητρας Ακριτίδου, φιλοξενήθηκε στην εφημερίδα Καρφίτσα. Η ΕΕ στηρίζει δυναμικά τις προοπτικές των νέων για την οικοδόμηση ενός καλύτερου μέλλοντος, πιο πράσινου και πιο ψηφιακού. Η ΕΕ, μέσω των πολιτικών της και των χρηματοδοτικών εργαλείων της, στηρίζει την αναβάθμιση των δεξιοτήτων και την συνεχή κατάρτιση στο πλαίσιο της αύξησης της απασχολησιμότητας.